HAKKIMIZDA

BİZ KİMİZ?

CWT Grup, 1970 yılında Singapur’da kuruldu. Depo yönetimi alanında başladığı faaliyetleriyle adını duyuran CWT Grup; günümüzde dünyanın her noktasına lojistik organizasyonlarını gerçekleştiriyor. Dünyada yaygın ofis ağına sahip olan CWT Grup, tüm hizmet ağını uluslararası düzeydeki alıcılara, üreticilere, ticaret ve emtia finansmanı sağlayan bankalara sunmaktadır. Lojistik hizmetleri ve emtia pazarlamasına odaklanan entegre tedarik zinciri çözümlerinde küresel bir liderdir.

CWT Grup aynı zamanda dünya üzerindeki, LME depolama operasyonlarında da önemli bir oyuncudur. Asya’daki Envanter Yönetim Hizmetlerinin önde gelen sağlayıcılarından biri olarak kendini kanıtlamıştır. CWT Europe aracılığı ile Avrupa ve Afrika’daki kahve ve kakao çekirdeklerinin depolanması için geniş bir hizmet ağı geliştirmiş, bu alanda gerekli lojistik çözümler için özel hizmet yelpazesi oluşturmuştur.

CWT Anadolu Lojistik A.Ş. olarak bu köklü ve başarılı grubun en genç üyesiyiz. CWT Europe’un ana ortaklığında 2011 yılında kurularak, CWT Türkiye olarak hizmet vermeye başladık.

CWT Türkiye’nin uluslararası alanda verdiği hizmetlerin ana başlıkları:

  • Uluslararası Taşımacılık
  • Depolama ve Antrepo Hizmetleri
  • Gümrükleme olarak belirlenmiştir

CWT Türkiye’nin en büyük avantajları arasında, CWT Global Networkümüz sayesinde dünyanın birçok noktasında full entegre lojistik çözümlerini kolaylıkla üretebilmesi yer alır.

CWT Türkiye organizasyonunda merkez ofis İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunmaktadır. İstanbul Anadolu yakası, Mersin ve Bursa’da da birer adet olmak üzere, CWT Türkiye’nin toplam dört lojistik hizmet merkezi bulunuyor. Yaklaşık 50 bin metrekarelik depo ve antrepo alanına sahiptir.

CWT Türkiye’de görev alan lojistik uzmanlarının tamamı, operasyon ne kadar komplike olursa olsun, en etkin çözümle karşınıza gelir ve tüm lojistik sürecini tek muhatapla takip edebilmenize olanak sağlar. 

Emtia lojistiğinden uluslararası kargo taşımacılığına, proje taşımacılığından depolama ve stok yönetimine tüm lojistik süreçlerinizi tek bir CWT Türkiye temsilcisi ile yürütür, lojistikte global yapının görünmeyen gücünü CWT Grup ile hissedersiniz.

SERTİFİKALAR / ÜYELİKLER

SERTİFİKALAR / ÜYELİKLER

Sertifikalar / Üyelikler

CWT'nin Varlığı

LME ONAYLI DEPO OPERATÖRÜ

Londra Metal Borsası, endüstriyel metal ticareti için dünya merkezidir. Üç ticaret platformunda keşfedilen fiyatlar küresel referans fiyat olarak kullanılır ve hem metal hem de yatırım toplulukları, günün 24 saati risk almak veya transfer etmek için LME’yi kullanır. Asya’da CWT Commodity Logistics (S) Pte Ltd ve Avrupa’da CWT Commodity Logistics (Rotterdam) BV resmi olarak LME depo işletmecileri olarak onaylandı.

CWT Comm Metaller Pte & BV

COCOA COMMERCE LTD FEDERASYONU

The Federation of Cocoa Commerce Ltd – kakao tedarik zincirinin tüm alanlarını temsil eden özel sektör için gerçek bir uluslararası ticaret örgütü. Federasyon, kakao ticareti ve endüstrisi üzerinde etkisi olan sürdürülebilirlik, kalite standartları, nakliye / depolama, finans ve sosyo-ekonomik koşullar konularını ele almak için birçok girişimde aktif olarak yer almaktadır.

CWT Comm Amsterdam; CWT Comm Logistics Pte; CWT Comm Ghana; CWT Comm Ivory Coast; CWT Comm UK; CWT Comm Antwerp

ÇİN DEPOLAR VE DEPOLAMA DERNEĞİ

1997 yılında Çin Sivil İşler Bakanlığı tarafından tescillenen CAWS, Çin’in depolama ve depolama sektöründe ulusal bir hukuki departmanlar arası, trans-endüstriyel ve bölgeler arası bir birliktir. Çin’in 10 büyük endüstrisinden üyeleri var. CAWS, 1998’den beri Uluslararası Depolama ve Lojistik Birliği Federasyonu’nun (IFWLA) üyesidir.

CWT Commodities Logistics Co., Ltd.

ICE ONAYLI DEPO OPERATÖRÜ

Intercontinental Exchange, Inc. (ICE), finans ve emtia piyasaları için Amerikan borsalar ve takas odaları ağıdır. ICE, düzenlenmiş 23 borsa ve pazar yerine sahip ve işletiyor; ABD, Kanada ve Avrupa’da ICE vadeli işlem borsaları, ABD ve Avrupa’da Liffe vadeli işlem borsaları

CWT Com UK, CWT Com Amsterdam, CWT Com Antwerp

İNGİLİZ KAHVE DERNEĞİ

British Coffee Association (BCA), Birleşik Krallık’taki kahve endüstrisini temsil eden bir kuruluştur. Kahvenin büyümesi, hazırlanması, nakliyesi, depolanması, nakliyesi, sigortası, üretimi, dağıtımı ve tüketimi ile ilgili tüm konularda üyelerinin çıkarlarını teşvik eder ve korur.

CWT UK